مجله الکتروتک


مجله الکتروتک در نهایت تلاش خود سعی بر این دارد که شما را برای محصولی که نیاز به خرید دارید مطلع ساخته تا بهترین انتخاب ممکن صورت گیرد.


یو پی اس UPS چیست و چگونه از قطعی برق جلوگیری می کند؟

یو پی اس UPS چیست و چگونه از قطعی برق جلوگیری می کند؟

زندگی در عصر حاضر با ماهیتی به نام برق گره خورده است. در شرایط قطعی برق، نبود این نعمت به شدت حس می شود و گاها زندگی را به صورت کامل مختل می کند، اما راهکار چیست؟ یو پی اس UPS (Uninterruptible Power Supply) به معنای منبع تغذیه بدون وقفه!

سیستم های حفاظتی و نظارتی؛ بخش دوم: دوربین های مدار بسته CCTV

سیستم های حفاظتی و نظارتی؛ بخش دوم: دوربین های مدار بسته CCTV

امروزه برقراری امنیت در محیط یکی از موضوعاتی است که مورد توجه قرار گرفته است. این موضوع برای نهادهای امنیتی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. همچنین، محیط های تجاری برای جلوگیری از تخلفات باید از امکانات لازم برای حفظ امنیت در محیط استفاده کنند. دوربین مداربسته یکی از مهمترین امکاناتی است که بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم های حفاظتی و نظارتی؛ بخش اول: دستگاه های DVR

سیستم های حفاظتی و نظارتی؛ بخش اول: دستگاه های DVR

یک از مفید ترین اختراعات قرن اخیر دوربین های مدار بسته است. دوربین های مداربسته ضریب امنیت محیط را بالا می برند و این موضوع به افراد اطمینان خاطر می دهد حتی زمانی که در مکان مورد نظرشان حضور ندارند توانایی کنترل محیط را دارند. دوربین های مدار بسته به وسیله دستگاهی به نام DVR کنترل می گردند که مخفف Digital Video Recorder است، این عبارت به معنای ضبط ویدیویی دیجتال است که می تواند تصاویر را با کیفیت بالا ذخیره کند. این دستگاه ها قابلیت های ویژه ای دارند که در ادامه به آن می پردازیم.

انواع منابع نوری قسمت اول

انواع منابع نوری قسمت اول

با کمی گشت زدن در بازار یا سایت های فروش اینترنتی مثل الکتروتک، لامپ های بسیار زیاد و متنوعی یافت می شوند که هر کدام القاب، اسامی و مشخصات منحصر به فرد و خاص خود را دارند، بعضی با قیمت های بسیار نازل و مصرف انرژی نجومی و برخی با قیمت های بالا و مصرف انرژی بسیار پایین عرضه می گردند. هر کدام شکل و ابعاد خاص خود را دارند و هر کدام روش های نصب متفاوت. در این مقاله قصد داریم تفاوت ها و ویژگی های اصلی هر منبع نوری را برای شما بیان کنیم.

تمام نکاتی که برای خرید یک لامپ به آن احتیاج دارید

تمام نکاتی که برای خرید یک لامپ به آن احتیاج دارید

همه ما تجربه خرید لامپ رو داریم، و قطعا همه ما هنگام خرید با پرسش هایی اساسی رو به رو شدیم، این لامپ نور کافی برای اتاق من را دارد؟ آیا این لامپ به سرپیچی که من دارم می خورد؟ رنگ نور این لامپ همانی است که من احتیاج دارم؟ در این مقاله تمام نکاتی که در خرید یک لامپ به آن ها احتیاج دارید را برایتان بیان می کنیم.

شناخت کلید مینیاتوری (فیوز مینیاتوری) و انواع آن

شناخت کلید مینیاتوری (فیوز مینیاتوری) و انواع آن

        با گسترش شبکه سراسری برق در کل دنیا و سیستم های مبتنی بر برق و تفاوت میزان جریانی که هر وسیله الکترونیکی قادر به تحمل آن است، نیاز به یک محافظت کننده از مدار های برقی در برابر نوسانات و جلوگیری از افزایش فشار به سیستم های برقی احساس شد. برای حل این مشکل از Circuit Breaker یا قطع کننده مدار استفاده گردید. ما در این مقاله انواع کلید مینیاتوری را بررسی می کنیم.

نشریه تخصصی الکتروتک
به صورت روزانه برای شما از تمام مباحث مربوط به الکترونیک و حوزه های پیرامون آن مقاله های جذاب و کاربردی قرار می دیم شاید اندکی گره گشای کار شما باشند. با ما همراه باشید
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها