ژنراتور ازون با تکنولوژی پلاسمای سرد ضدعفونی کننده محیط پرانا

ژنراتور ازون ضدعفونی کننده محیط ضد کرونا Prana

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
گارانتی: 12 ماه
ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

ازون می تواند طیف گسترده ای از میکرو ارگانیزم ها شامل باکتری، قارچ، ویروس، جلبک، کپک، اسپور و … را نابود کند. همچنین FDA در سال ۲۰۰۱ اجازه استفاده از ازون به عنوان ضدعفونی کننده مستقیم را صادر نمود که این عمل تحول عظیمی در استفاده از ازون به صورت گازی و یا محلول در آب برای کاهش بار میکروبی مواد غذایی به وجود آورد. ویروسها ذرات غیر مستقل هستند که تنها در داخل سلول های میزبان تکثیر می یابند. مکانیسم تخریب ویروس توسط ازون با سایر میکروارگانیسم ها متفاوت است. بطوری که با نفوذ کردن مولکول های ازون از میان پوشش پروتئینی، اسید نوکلئیک ویروس را از بین برده و و تخریب می کنند. و در صورت افزایش مقدار ازون تزریقی با تخریب پروتئین کاپسید، سلول ویروسی را به طور کامل منهدم می نماید. ازون توانایی از بین بردن رابدو ویروسها دارد. این دستگاه برای ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، محیط های عمومی و ... مناسب و مفید است؛ از این رو برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و از بین بردن آن بهترین گزینه محسوب می شود. این دستگاه با 12 ماه ضمانت و 5 سال خدمات پس از فروش عرضه می گردد و ارسال آن در تهران رایگان خواهد بود

در صنعت تصفیه آب راه های متعددی برای ضدعفونی کردن و گندزدایی آب مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین روش های ضدعفونی و گندزدایی آب به شرح زیر می باشد:

 • تزریق کلر
 • استفاده از اشعه فرابنفش(uv)
 • استفاده از گاز ازون ( دستگاه ازون ژنراتور )

دستگاه ازون ژنراتور از لحاظ ابعاد و میزان دوز تزریق به سه دسته زیر تقسیم میشوند:

 • دستگاه ازون ژنراتور خانگی
 • دستگاه ازون ژنراتور اداری
 • دستگاه ازون ژنراتور صنعتی

ازون ژنراتور مانند کلر هیچ باقیمانده ای در آب ندارد و سبب سوزش چشم و اثرات این چنینی نمی باشد.


ازون ژنراتور Ozone Generator :

استفاده از گاز ازون یکی از روش های نوین در ضدعفونی کردن آب می باشد. ازون O3  به صورت طبیعی در طبیعت یافت نمی شود. در واقع با تحت تابش قرار دادن O2  ازون تولید می شود. ازون ژنراتور برخلاف کلر هیچ باقیمانده ای در آب ندارد و سبب سوزش چشم و اثرات این چنینی نمی باشد. در صورتی که دستگاه ازون ژنراتور و کلر زنی تواماً استفاده شود سبب کاهش مصرف کلر تا 80درصد می گردد.

غلظت درست ازون چقدر است؟

مقدار مناسب ازون وقتی است که تمام ازون تولید شده مصرف شود و غلظت ازون باقیمانده پائین‌ تر از سطح مجاز باشد. حد مجاز غلظت ازون برای موجودات زنده‌ی مختلف، متفاوت است. همچنین حد مجاز ازون در مزراع آبزی پروری و شیلات متفاوت خواهد بود. مدت زمان واکنش و اثر گذاری ازن نیز در تعیین حد مجاز موثر است.

به عنوان مثال 0.02ppm حد مجاز ازون برای ماهی پرواری است که به مدت 2 الی 5 ساعت با گاز ازون در تماس است. 0.12 ppm حد مجاز ازون در آب برای شناگریست که 2 ساعت شنا می‌کند.

استانه بویایی برای اوزون 0.001ppm  می باشد و استانه تحمل بدون خطر برابر 0.12ppm  می باشد یعنی حدود 120 برابر بیشتر از استانه بویایی میتوان غلظت را بالا برد.

براساس ارزیابی کارگروه ممیزی میزان غلظت ازون 0.07ppm  تولید شده توسط مدل خانگی این ژنراتور ازون ساز 78% از میزان خطر فاصله دارد. لذا این دستگاه کاملا امن و عاری از هرگونه خطر احتمالی بر روی سلامت انسان ها و محیط زیست است.

مزایای استفاده از گاز ازون:

 • گندزدایی بسیار بالا نسبت به کلر
 • گاز ازون آلودگی محیطی ایجاد نمی کند.
 • با تزریق ازون آب دارای شفافیت و گوارش بیشتر می شود.
 • گاز ازون سبب از بین رفتن آلودگی های ثانویه می گردد.
 • کنترل طعم و بو و حذف آهن و منگنز
 • تاثیر گذاری بسیار سریع تر نسبت به فرایند کلرزنی
 • قدرت اکسید کنندگی بالاتر نسبت به کلر

معایب استفاده از دستگاه ازون ژنراتور صنعتی :

 • هزینه سرمایه گذاری بالاتر نسبت به دستگاه یووی و پکیج کلرزن

بعد از تزریق ازون ( اکسیژن فعال ) در آب می بایست ماندی در حدود 30 دقیقه داشته باشد.

 کاربرد دستگاه ازون ژنراتور:

 • ضدعفونی و تصفیه آب مرغداری (دستگاه ازن ساز مرغداری)

به دلیل قدرت بسیار بالاتر ازون ژنراتور نسبت به کلر در از بین بردن میکروب ها و عوامل بیماری زا، استفاده از این دستگاه رو به افزایش می باشد.

 • ضدعفونی و تصفیه آب دامداری
 • ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات

در زمان برداشت محصول به دلایل مختلفی همچون دست آلوده فرد برداشت کننده، محصول  میوه های برداشت شده در اثر زمان بسیار زود فاسد میشوند در حالی که این امر با استفاده از ازن زنی برطرف میشود. 

 • ضدعفونی کردن آب استخر
 • پرورش ماهی
 • بیمارستان ها

در بیمارستان ها و مراکز درمانی از دستگاه ازون ژنراتور برای ضد عفونی کردن تجهیزات استفاده می گردد.

 • صنایع غذایی :

دستگاه ازون زن در صنایع غذایی در قسمت بسته بندی و دفع آفات و حشرات و غیر فعال سازی میکروب ها کاربرد دارد.

 • صنعت کشاورزی :

ازون زنی در صنعت کشاورزی باعث افزایش طول عمر گیاهان، کشتن علف های هرز، افزایش اکسیژن در اطراف ریشه و کاش مصرف کود میشود.

 • پرورش آبزیان و صنعت شیلات

 (این زمان ماند، مخصوصا در آب های آشامیدنی و مرغداری ها می بایست حتما رعایت شود)

مزایای استفاده از گاز ازون در سردخانه ها

ازون وقتی به صورت گاز در هوا پراکنده شود باکتری ها، قارچ ها (مثل کپک) و سایر میکروارگانیسم های مضر و فاسد کننده مواد غذایی را از بین می برد.دستگاه ازون ژنراتور میتواند برای ازون زنی در هوای انبارهای مواد غذایی و سایر انبارها به کاربرده شود و بسیاری از باکتریهای هوازی، کپک ها و سایر میکروارگانیسم های موجود در هوا را از بین  ببرد. بنابراین به مقدار زیادی میکروب هایی را که برروی غذا قرار گرفته اند و یا در حال رشد می باشند و موجب فساد غذا می شوند را از بین می برد. گاز ازون به صورت شگفت انگیزی تعداد آلوده کننده هایی را که امکان وجودشان در انبار مواد غذایی وجود دارد را کاهش می دهد. ازون همچنین مانع از حمله حشرات به انبارهای مواد غذایی می شود. دستگاه ازون ژنراتور را می توان در انبار مواد غذایی یا سردخانه ها قرار داده و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در هر ساعت آن را روشن نگه داشت.

oxygen-bubble

افزایش زمان ماندگاری محصولات غذایی در سردخانه ها و انبارها همواره یکی از دغدغه های تولید کنندگان در سطح جهان بوده است. استفاده از گاز ازون به منظور ضد عفونی میوه ها, سبزیجات و گوشت, نیاز به استفاده از هر گونه ضد عفونی کننده ثانویه ای را منتفی می نماید. کاربرد ازون در عمل آوری و نگهداری مواد غذایی سبب ایمنی آنها در کلیه مراحل, از به عمل آوری تا مصرف می گردد. میکروارگانیسم های خاک, سبزیجات را در سطح وسیعی آلوده می کنند. میوه ها توسط باکتریها، هاگ ها, قارچها, اسپورهای منتشر شونده از طریق هوا, باکتریهای منتشر شونده توسط هسته قطره Droplet nuclei, ذرات گرد و غبار و دست افرادی که در چیدن ، بسته بندی و توزیع دخالت دارند، آلوده می شوند.

در نتیجه براساس ممیزی ستاد و اهمیت این طرح در شرایط همه گیری ویروس کوید 19 ساخت و اندازه گیری ژنراتور ازون با تکنولوژی پلاسمای سرد از بین 47 طرح آزاد به عنوان طرح برتر پیشنهاد شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...