کابل آلومینیوم فولاد ACSR یکی از محصولات ویژه بازار است که برای انتقال جریان الکتریسیته در شبکه های توزیع برق مورد استفاده قرار می گیرد. این کابل مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی دارد و در تمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده است. اما خرید این محصول باید با شناخت کامل صورت گیرد و تنها کسانی می توانند آن را خریداری کنند که با ویژگی های فنی این کابل آشنایی دارند.

تمامی محصولاتی که در این صفحه مشاهده می کنید از برندهای معتبر بازار هستند. همچنین، سایت الکتروتک این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا محصولات مورد نیاز خود را به صورت تک و یا عمده سفارش دهید. در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی کارشناسان این مرکز بهره مند شوید.

کاربرد کابل آلومینیوم فولاد ACSR 

کابل آلومینیوم فولاد ACSR در محیط های مختلفی قابل استفاده است که به شرح زیر هستند:

  • شبکه توزیع برق در ساختمان های مسکونی
  • خطوط انتقال نیرو 
  • شبکه های توزیع برق محلی 

کابل آلومینیومی یا مسی؟

یکی از سوالاتی که در زمان خرید کابل آلومینیوم فولاد ACSR زیاد پرسیده می شود در مورد تفاوت سیم مسی و آلومینیومی است. همانطور که می دانید آلیاژ مس یکی از آلیاژهای بسیار مهم برای انتقال نیروی الکتریسیته است. مقاومت الکتریکی مس بسیار پایین است و جریان الکتریسیته را به سرعت انتقال می دهد. اگر بخواهیم آلیاژ مس را با آلیاژ آلومینیوم مقایسه کنیم باید بگوییم آلیاژ آلومینیوم ضعیف تر است، اما این امر بدین معنا نیست که آلومینیوم برای استفاده در کابلهای برق مناسب نیست! با توجه به این موضوع که قیمت آلیاژ مس بالاست کسانی که می خواهند هزینه ها را کاهش دهند می توانند استفاده از کابل های آلومینیومی را مد نظر قرار دهند.

مزایای استفاده از کابل آلومینیوم فولاد ACSR

اکنون که با ساختار و تفاوت های آلیاژ مس و آلومینیوم آشنا شدید، بهتر است نگاهی به مزایای استفاده از کابل آلومینیوم فولاد ACSR داشته باشید. مزایای این کابل به شرح زیرند:

  • این کابل به سهولت در احداث شبکه های برقی به کار می رود.
  • مقاومت این کابل در برابر شرایط نامناسب جوی زیاد است و از آن می توان در مناطق گرمسیر و سردسیر استفاده کرد.
  • احتمال آتش گرفتن این کابل بسیار پایین است و ضریب امنیت بالایی دارد. 

توصیه می شود در زمان خرید به مشخصات فنی این کابل توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا کابل آلومینیوم با سطح مقطع متفاوت تولید می شود. اگر سطح مقطع این محصول به درستی انتخاب نشود، نمی تواند جریان الکتریسیته را به خوبی انتقال دهد.

نکات مهم برای خرید کابل آلومینیوم فولاد ACSR

اگر می خواهید این کابل را سفارش دهید، به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • این کابل را باید از برندهای معتبر تهیه کنید تا اطمینان داشته باشید که تمامی استانداردها در ساخت آن به کار رفته اند. 
  • در مشخصات فنی باید به ویژگی های فولاد ACSR توجه کنید و اطمینان داشته باشید که این کابل مطابق با اصول ساخته شده است. 
  • در زمان خرید با افراد متخصص مشورت کنید. 

خرید کابل آلومینیوم فولاد ACSR

اگر می خواهید کابل آلومینیوم فولاد ACSR سفارش دهید، باید به مراکز معتبر مانند سایت الکتروتک مراجعه کنید. این سایت سابقه درخشانی در خرید و فروش محصولات الکتریک دارد و تا به حال توانسته است رضایت مشتریانش را در بالاترین سطح بدست بیاورد. 

همچنین، کارشناسانی که در این سایت مشغول به فعالیت هستند مشاوره های تخصصی خرید محصولات را به صورت رایگان به شما ارئه می دهند و شما می توانید محصولات مورد نیاز خود را با شناخت کامل خریداری نمایید. این موضوع نقش بسیار مهمی در تجربه خرید امن و مطمئن دارد و این چیزی است که تمامی مشتریان به دنبال آن هستند.


کابل آلومینیوم فولاد ACSR

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی