کابل آلومینیوم یکی از محصولات ویژه بازار الکتریکی است که برای انتقال جریان الکتریکی در کنار کابل های مسی به کار می رود. یکی از مواردی که باعث شده است استفاده از این کابل ها مورد توجه قرار گیرد، مقاومت الکتریکی پایین در آنهاست. این موضوع می تواند به انتقال یکنواخت جریان الکتریسیته کمک کند و این موضوعی است که اهمیت بسیار زیادی دارد. اما در زمان خرید حتما باید به آلومینیوم به کار رفته در این کابل ها توجه داشته باشید. 

تمامی محصولاتی که در این صفحه مشاهده می کنید از برندهای معتبر بازار هستند. شما می توانید محصولات مورد نیاز خود را به صورت تک و یا عمده سفارش دهید و پس از پرداخت هزینه در کمترین زمان دریافت نمایید. همچنین، می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان و تخصصی کارشناسان الکتروتک بهره مند گردید.

کابل آلومینیوم در چه محیط هایی کاربرد دارد؟

از این کابل در فضاهای متعددی می توان استفاده کرد. یکی از کاربردهای ویژه این کابل در خطوط انتقال و توزیع برق است که بدین شرحند:

  • سیستم توزیع برق در ساختمان های مسکونی 
  • سیستم توزیع برق در خطوط محلی 
  • سیستم توزیع برق در خطوط انتقال نیرو

به تازگی استفاده از این کابل در سیم کشی هواپیما نیز رایج شده است. همانطور که می دانید آلیاژ مس بهترین آلیاژ برای کاربرد در کابل های برق است. اما قیمت آلیاژ مس بسیار بالاست، همین امر سبب شد که استفاده از آلیاژ آلومینیوم مورد توجه قرار گیرد. امروزه، کابل هایی که با استفاده از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شوند قدرت بسیار بالایی در انتقال جریان الکتریسیته دارند و همین امر سبب شده است بسیاری از افراد برای سیم کشی از این کابل ها استفاده کنند.

ویژگی های کابل آلومینیوم

بسیاری از افراد در زمان خرید کابل آلومینیوم در مورد ویژگی ها این کابل سوال می پرسند! از ویژگی های این کابل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این کابل از سیم آلومینیوم، عایق و روکش تشکیل شده است. 
  • هدایت الکتریکی آلومنیوم از فلز مس کمتر است و مقاومت آن بیشتر است، اما می تواند بر عملکرد و کارآیی جریان الکتریسیته تاثیر مستقیم بگذارد.
  • در زمان خرید باید به مشخصات و ویژگی های این کابل مانند ظرفیت آمپری، سایز، سطح مقطع کابل و ولتاژ توجه داشت.

آیا مقاومت کابل آلومینیوم در برابر خوردگی زیاد است؟

یکی از نگرانی هایی که در زمان خرید کابل آلومینیوم وجود دارد در مورد خوردگی آن در شرایطی مانند قرارگیری در کنار مواد شیمیایی است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این کابل مقاومت قابل قبولی در برابر شرایط نامناسب دارد. بسیاری از تولید کنندگان این کابل ها برای افزایش مقاومت آلیاژ آلومینیوم آلیاژهای دیگری را به آن می افزایند و همین امر سبب شده است مقاومت این محصولات به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند.

آیا از این کابل می توان برای ولتاژ بالا استفاده کرد؟

بهتر است بدانید انواع کابل آلومینیوم در ولتاژهای بالا نیز قابل استفاده هستند که به آنها کابل فشار قوی گفته می شود. این کابل ها در ولتاژ بالاتر از  30 کیلووات به کار برده می شوند. در نتیجه، اگر می خواهید این کابل ها را خریداری کنید، باید به ویژگی های آنها توجه داشته باشید که برای ولتاژهای بالا طراحی شده اند. 

خرید کابل آلومینیوم 

همانطور که متوجه شده اید خرید کابل آلومینیوم یک کار بسیار تخصصی است و باید از جایی این کابل ها را تهیه کنید که مطمئن هستید کیفیت بسیار بالایی دارند. سایت الکتروتک یکی از مراکز معتبری است که شما می توانید با خیال راحت محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید. همچنین، کارشناسانی که در این مرکز حضور دارند، مشاوره های تخصصی خرید محصولات الکتریک را به طور رایگان به شما ارائه می دهند.


كابل آلومينيوم

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی