کابل نسوز شیلد دار یکی از محصولات ویژه بازار الکتریک است که کاربردهای متعددی دارد. در واقع، بر روی این کابل، در کنار روکش های معمولی، یک لایه هادی به کار رفته است. اگر بخواهیم دقیق تر به ساختار این کابل اشاره کنیم باید بگوییم کابل شیلد دار دارای دو یا چند سیم روکش دار است که بر روی آنها لایه هایی از رشته های مسی و آلومینومی به کار رفته اند. شناخت ویژگی های این کابل اهمیت بسیار زیادی دارد.

تمامی کابل هایی که در این صفحه مشاهده می کنید از برندهای معتبر بازار هستند. سایت الکتروتک محصولاتش را به صورت تک و عمده به مشتریان عرضه می دهد. همچنین، این سایت در زمان خرید ضمانت نامه را در اختیار مشتریانش قرار می دهد و همین امر خرید امنی را رقم می زند.

چرا باید از کابل نسوز شیلد دار استفاده کنیم؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در کابل شیلد دار یک لایه هادی به کار رفته است. بر روی لایه های به کار رفته در این کابل یک محافظ پی وی سی وجود دارد. این کابل ها معمولا به رنگ طوسی عرضه می شوند ( البته باید بدانید انواع رنگ دیگر این کابل ها در بازار موجود است). 

اکنون بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که  چرا استفاده از کابل های شیلد دار پیشنهاد می شود! در پاسخ به این سوال باید بگوییم یکی از مهمترین دلایلی که سبب شده است استفاده از این کابل ها مورد توجه قرار گیرد از بین بردن جریان ها و نویزهای خارجی است. همانطور که می دانید نویزهای خارجی مشکلات زیادی را در عملکرد کابل به وجود می آورند و همین امر جریان الکتریسیته را با تداخل زیادی رو به رو می کند. 

فواید دیگر استفاده از کابل نسوز شیلدار 

این کابل از ایجاد میدان الکتریکی بین یک سیم هادی با سیم های دیگر هادی جلوگیری می کند. در خطوط انتقال برق، تعداد زیادی از کابل ها در فواصل نزدیک به هم هستند. همانطور که می دانید جریان الکتریسیته در زمان عبور میدان مغناطیسی ایجاد می کند و اگر سیم ها نزدیک هم قرار گرفته باشند، این میدان های مغناطیسی بر هم اثر می گذارند. اما با استفاده از این کابل تداخلالات کاهش پیدا می کند. 

یکی دیگر از ویژگی های کابل نسوز شیلدار مانع از فشار زیاد ولتاژ در بین سیم های هادی است. سیم هادی یک لایه رسانا است که شدت ولتاژ اضافی جریان را جذب می کند و همین امر به انتقال یکنواخت جریان الکتریسیته در سیم کمک می کند.

جلوگیری از استهلاک 

یکی از مواردی که در خطوط انتقال برق به وفور دیده می شود استهلاک کابل هاست. با توجه به این موضوع که کابل های خطوط انتقال برق بار زیادی از جریان الکتریسیته را انتقال می دهند به زودی در معرض فرسودگی قرار می گیرند. اما بهتر است بدانید کابل نسوز شیلد دار طول عمر بسیار بالایی دارد و در مقابل عوامل محیطی از جمله رطوبت و اشعه یو وی مقاوم است. در نتیجه، این کابل ها سالیان زیادی قابل استفاده هستند. 

آیا از این کابل ها می توان زیر زمین استفاده کرد؟

یکی از سوالات پرتکرار در زمان خرید این کابل ها در مورد قابلیت استفاده از آنها در زیر زمین است! بهتر است بدانید پاسخ به این سوال مثبت است و شما می توانید از کابل شیلد دار در زیر زمین نیز استفاده نمایید. 

خرید کابل نسوز شیلد دار 

برای خرید کابل نسوز شیلد دار می توانید به سایت الکتروتک مراجعه نمایید. متخصصانی که در این مرکز مشغول به فعالیت هستند مشاوره های رایگان و تخصصی خرید محصولات الکتریکی را در اختیار مشتریان قرار می دهند. این موضوع به شما کمک می کند خرید امن و بدون دغدغه ای را تجربه کنید.


کابل نسوز شیلد دار

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی